W lipcu bieżącego roku Netflix zapowiedział oficjalnie, iż powiększy swoją ofertę o gry na urządzenia mobilne udostępniane użytkownikom serwisu VOD w ramach jednego abonamentu. Miesiąc później w Polsce rozpoczęły się testy tego rozwiązania. Teraz gry zostały już udostępnione oficjalnie wszystkim użytkownikom, jednak tylko na platformie Android.

Użytkownicy serwisu Netflix korzystający z aplikacji dla systemu Android mogą od teraz uzyskać za jej pośrednictwem dostęp do pięciu gier: Stranger Things: 1984, Stranger Things 3: The Game (obie były już wcześniej dostępne w Polsce w ramach testów), Shooting Hoops, Card Blast i Teeter Up. Wszystkie to stosunkowo proste produkcje, w których nie znajdziemy żadnych reklam ani mikropłatności. W przyszłości Netflix zamierza powiększyć swój katalog o kolejne tytuły, wśród których mają znaleźć się gry bazujące na najpopularniejszych filmach i serialach z tego serwisu.

Jak na razie nie wiadomo, kiedy dokładnie gry Netfliksa zostaną udostępnione użytkownikom urządzeń z systemem iOS. Oficjalna notatka prasowa w ogóle nie wspomina o planach udostępnienia ich na tej platformie, jednak na jednym z kont Netfliksa w serwisie Twitter pojawiła się informacja, że wsparcie dla iOS zostanie wprowadzone w bliżej nieokreślonej przyszłości.