Oskar Stålberg to niezależny deweloper znany głównie za sprawą gry strategicznej Bad North. Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami jego najnowsza, eksperymentalna produkcja, zatytułowana Townscaper, trafiła teraz również na urządzenia z systemem iOS.

Townscaper nie jest grą w tradycyjnym znaczeniu tego słowa, a raczej czymś pomiędzy interaktywną zabawką a kreatywnym narzędziem artystycznym. Zabawa polega tu na projektowaniu własnych miast, jednak w odróżnieniu od większości produkcji tego typu nie dostajemy żadnych wyzwań, celów czy ograniczeń. Townscaper oferuje za to bardzo nietypowy, ale zarazem ciekawy system budowania, pozwalający niemal dosłownie „malować" budynkami w przestrzeni. Poniższy zwiastun dobrze pokazuje, jak działa on w praktyce.

Townscaper w wersji dla iOS jest już dostępny w App Store w cenie 23,99 zł. Jest to produkcja typu premium, w której nie znajdziemy żadnych reklam ani mikropłatności. Wersję dla macOS można nabyć już od jakiegoś czasu w sklepie Steam, gdzie kosztuje obecnie 21,99 zł.