Dziś o godzinie 19:00 rozpocznie się prezentacja produktowa „Unleashed”, podczas której prawdodpobnie zaprezentowane zostaną nowe modele MacBooków Pro oraz słuchawki AirPods 3. Możliwe jest również, że pojawią się nowe modele komputerów Mac mini.

Pierwsze wzmianki o tym komputerze pojawiły się w maju. W serwisie Bloomberg opublikowano informacje, że będzie on wyposażony w bardziej wydajny od M1 układ Apple Silicon oraz w dodatkowe porty.

W sierpniu w tym samym serwisie napisano, że kolejny model Maca mini dostępny będzie w ciągu kilku najbliższych miesięcy, co pasowałoby do dzisiejszego wydarzenia.

Komputer ma być wyposażony w ten sam układ, który zastosowany zostanie w nowych MacBookach Pro. Jego przypuszczalne nazwy to M1X, M1 Pro i M1 Max.

Nowy mini ma mieć cztery porty Thunderbolt, a będzie to możliwe właśnie dzięki zastosowaniu nowego układu. M1 obsługuje maksymalnie dwa takie porty. Komputer zastąpi więc dostępne nadal modele z procesorami firmy Intel, a z oferty nie zniknie mini z M1.

Doniesienia na ten temat przedstawił także Jon Prosser. Według niego rozmiary komputera będą mniejsze niż w przypadku bieżącej generacji. Co ciekawe, twierdzi on także, że górna część obudowy wykonana będzie z przezroczystego materiału. Co więcej, dostępne mają być dwa warianty kolorystyczne oraz magnetyczny port znany z nowego iMaca.

Czy Apple zaprezentuje nowego Maca mini? Zapraszamy do śledzenia prezentacji na naszym kanale Live.

Źródło: MacRumors