A24 to niezależna amerykańska wytwórnia filmowa i telewizyjna, znana m.in. za sprawą takich filmów jak „Moonlight", „The Lighthouse" i „Hereditary". W 2018 roku rozpoczęła ona współpracę z Apple. Na oficjalnym kanale Apple TV+ w serwisie YouTube opublikowano dziś kolejny zwiastun nowego filmu wyprodukowanego przez nią na potrzeby tej usługi, zatytułowanego „The Tragedy of Macbeth".

The Tragedy of Macbeth" będzie czarno-białym filmem bazującym na jednej z najsławniejszych sztuk Szekspira. Denzel Washington (zdobywca Oscarów za role w filmach „Dzień próby" i „Chwała") zagra w nim Makbeta, zaś Frances McDormand (nagrodzona Oscarami za „Fargo", „Nomadland" i „Trzy billboardy za Ebbing, Missouri") wcieli się w jego żonę. Reżyserem filmu jest Joel Coen (zdobywca Oscarów za filmy „To nie jest kraj dla starych ludzi" i „Fargo"). W produkcję oprócz A24 zaangażowana była też wytwórnia IAC.

Premierę filmu „The Tragedy of Macbeth" zapowiedziano na 25 grudnia, jednak początkowo będzie on dostępny do obejrzenia wyłącznie w wybranych kinach. W katalogu Apple TV+ pojawi się zaś dopiero 14 stycznia 2022 roku.