Firma Apple zapowiedziała kolejną prezentację produktową, która odbędzie się w najbliższy poniedziałek - 18 października - o godzinie 19 czasu polskiego. W trakcie konferencji zaprezentowane zostaną przeprojektowane MacBooki Pro oraz słuchawki AirPods 3. Poza tym, pojawiło się wiele plotek na temat przyszłych generacji urządzeń marki Apple.

MacBook Pro

Ross Young opublikował w serwisie Twitter informacje o tym, że zarówno 14 jak i 16-calowe modele tych komputerów będą wyposażone w wyświetlacze mini-LED z technologią ProMotion, czyli odświeżaniem o maksymalnie częstotliwości 120 Hz. Firma wykorzystać ma panele, charakteryzujące się taką samą specyfikacją techniczną jak wyświetlacze najnowszych modeli 12,9-calowych iPadów Pro.

Podstawowe modele będą wyposażone w 16 GB pamięci RAM oraz dysk o pojemności 512 GB. Procesor M1X będzie dostępny w kilku wariantach, prawdopodobnie różnica między wersjami będzie dotyczyła ilości rdzeni GPU. Laptopy będą miały charakteryzowały się ekranami mini-LED z cieńszymi ramkami oraz brakiem napisu MacBook Pro na dole ekranu. Podobnie jak w przypadku komputera iMac, wbudowana kamera będzie charakteryzowała się rozdzielczością 1080p.

Daniel Ives uważa, że w ciągu najbliższego roku aż 30% aktualnych posiadaczy MacBooków Pro będzie chciało przejść na długo wyczekiwany nowy model.

Apple TV

W serwisie iDropNews pojawiły się doniesienia o tym, że firma Apple pracuje nad przeprojektowanym modelem Apple TV. Nowe urządzenie ma być zdecydowanie bardziej płaskie niż bieżąca generacja, a górna część obudowy wykonana ma być z przeźroczystego plastiku. Co więcej, kształt obudowy nowego Apple TV przypominać ma iPhone’y serii 12 oraz 13 - jego krawędzie mają być mniej zaokrąglone.

Apple Watch Series 8

Analityk Ross Young opublikował doniesienia na temat przyszłorocznych modeli zegarków Apple Watch. Mają one być dostępne w trzech rozmiarach. Young nie podał jednak żadnych szczegółów na ten temat, ale z jego tweeta wynika, że dodatkowy rozmiar będzie większy od obecnie dostępnych.

iPhone SE 3

Informacje te pojawiły się na łamach japońskiego portalu Macotakara. Według autora model SE trzeciej generacji nie będzie się wizualnie różnił od swojego poprzednika. Apple dalej będzie trzymało się sprawdzonej konstrukcji - 4,7-calowy ekran oraz Touch ID zlokalizowane w dolnej części przedniego panelu. Telefon otrzyma wsparcie dla sieci 5G jednak tylko dla pasma sub-6GHz oraz będzie napędzany przez najnowszy procesor A15, który został wykorzystany w iPadzie Mini 6 generacji oraz iPhone’ach serii 13.

AirPods 3

Według dotychczasowych doniesień nowe słuchawki wyglądem przypominać mają AirPody Pro. W porównaniu do bieżącej generacji posiadać będą krótszy trzon i być może silikonowe wkładki douszne.

Zabraknie technologii aktywnej redukcji szumów, a jakość dźwięku będzie nieco lepsza. Poprawione zostanie brzmienie niskich tonów. Słuchawki sprzedawane będą jedynie z ładowanym bezprzewodowo etui.