Już w najbliższy poniedziałek w trakcie wydarzenia Unleashed Apple zaprezentuje prawdopodobnie nowe komputery, które będą charakteryzowały się między innymi przeprojektowaną konstrukcją.

Tymczasem w sieci pojawiły się najnowsze informacje dotyczące tych sprzętów. Podstawowe modele będą wyposażone w 16 GB pamięci RAM oraz dysk o pojemności 512 GB. Procesor M1X będzie dostępny w kilku wariantach, prawdopodobnie różnica między wersjami będzie dotyczyła ilości rdzeni GPU. Laptopy będą miały charakteryzowały się ekranami mini-LED z cieńszymi ramkami oraz brakiem napisu MacBook Pro na dole ekranu. Podobnie jak w przypadku komputera iMac, wbudowana kamera będzie charakteryzowała się rozdzielczością 1080p. W zestawie ma być dołączony również przeprojektowany zasilacz.

Po raz kolejny pojawiają się informacje wskazujące, że 14 oraz 16-calowy model będzie miał podobną ceną, ponieważ firma nie zamierza rozróżniać tych urządzeń na podstawie wydajności - tak jak miało to miejsce w przypadku komputerów z procesorami Intela.

Źródło: MacRumors