Grand Theft Auto to popularna seria gier akcji, w których wcielamy się w złodzieja samochodowego pnącego się po szczeblach przestępczej kariery. Odpowiedzialne za nią studio Rockstar Games zapowiedziało niedawno „zremasterowaną" kolekcję jej trzech klasycznych części, zatytułowaną Grand Theft Auto: The Trilogy - The Definitive Edition, która trafi również na urządzenia z iOS.

Wbrew temu, co mógłby sugerować tytuł, w skład zestawu Grand Theft Auto: The Trilogy - The Definitive Edition nie wejdą pierwsze trzy gry z serii GTA, lecz jej trzy pierwsze trójwymiarowe odsłony: GTA 3, GTA: Vice City i GTA: San Andreas. Nowe wersje mają różnić się od pierwowzorów przede wszystkim odświeżoną oprawą graficzną, która jednak zachowa klimat i stylistykę oryginałów. Twórcy obiecują też zmiany w mechanice rozgrywki, mające dostosować te nie najmłodsze już produkcje do wymagań współczesnych graczy, jednak na razie nie zdradzili żadnych konkretnych informacji na ten temat.

Grand Theft Auto: The Trilogy - The Definitive Edition jeszcze w tym roku trafi na konsole oraz komputery PC. Niestety, na wersję dla urządzeń z iOS będzie trzeba poczekać nieco dłużej. Jej premiera odbędzie się w pierwszej połowie 2022 roku.