W poprzednim tygodniu pojawiło się wiele doniesień na temat kolejnych generacji urządzeń marki Apple. W piątek rozpoczęła się przedsprzedaż zegarków Apple Watch Series 7. Warto też przypomnieć, ze 5 października przypadła dziesiąta rocznica śmierci Steve’a Jobsa.

iPhone 14

W serwisie MyDrivers pojawiła się informacja sugerująca, że przyszłoroczne modele iPhone’ów mogą być wyposażone pomięć o pojemności 2 TB. Ma to być spowodowane zastosowaniem nowych pamięci QLC. Kilka dni temu DigiTimes również informowało, że przyszłoroczne modele mają być wyposażone w takie dyski, jednak nie pojawiły się żadne odniesienia dotyczące nowego wariantu pojemnościowego.

W serwisie Weibo pojawiła się informacja o tym, że mało prawdopodobnym jest, żeby przyszłoroczne modele były całkowicie pozbawione notcha. Według autora, Apple może zastosować dużo mniejsze wcięcie w ekranie, natomiast nie będzie wstanie go całkowicie wyeliminować. Co więcej wskazuje on, że przyszłoroczne modele nie będą wyposażone w Touch ID wbudowane w ekranie, a jedynym sposobem biometrycznego uwierzytelniania pozostanie Face ID.

iPady

Według Ming-Chi Kuo Apple zrezygnowało z planów wykorzystania ekranów OLED w kolejnej generacji iPada Air, w związku z czym model, który trafi do sprzedaży w 2022 roku będzie wyposażony w ekran LCD. Zmiana ta jest podyktowana wysokimi kosztami oraz potencjalnymi problemami z dostępnością paneli OLED w odpowiedniej ilości. W przyszłym roku do sprzedaży trafi również 11-calowy iPad Pro z ekranem mini-LED. Firma postanowiła zarezerwować ten rodzaj wyświetlacza jedynie dla tabletów z serii Pro, ponieważ matryce te są droższe.

Według redaktorów portalu The Elec do 2024 roku na rynek mają się pojawić iPady Pro z ekranami OLED, a za ich produkcję ma odpowiadać LG oraz Samsung. Nowe matrycy mają cechować się większą jasnością, trwałością, wytrzymałością oraz usprawnionym ProMotion, dzięki czemu ekran będzie miał szerszy zakres częstotliwości odświeżania.

Koreański producent rozpoczął już odpowiednie prace. Wyświetlacz wykonany w technologii LTPO TFT może być dwa razy jaśniejszy oraz gwarantować nawet czterokrotnie dłuższą żywotność, co w przypadku iPada jest kluczowe, ponieważ posiadacze tych urządzeń korzystają z nich znacznie dłużej niż z telefonów.

MacBook Pro z M1X

Mark Gurman twierdzi, że kolejna generacja MacBooków Pro ma cechować się między innymi przeprojektowaną konstrukcją, ekranem mini-LED, procesorem M1X, dodatkowymi portami, złączem MagSafe oraz 14-calowym ekranem.

Według niego MacBooki te mają zostać zaprezentowane jeszcze w tym miesiącu. Układy M1X mają cechować się dwoma wariantami. Ich częścią wspólną będzie 10-rdzeniowy CPU, a potencjalni klienci będą mogli wybrać 16-rdzeniowy lub 32-rdzeniowy GPU.

Apple Watch Series 7

Nowe modele zegarków cechują się między innymi większym ekranem, przy zachowaniu takich samych rozmiarów koperty. Potencjalni klienci będą mogli kupić wariant 41 oraz 45 mm. Ramki są o 40% węższe niż w przypadku serii 6, dzięki czemu powierzchnia wyświetlacza jest większa o niemal 20%. Natomiast wyświetlacz jest o 70% jaśniejszy na opuszczonym nadgarstku. Apple przyspieszyło również proces ładowania zegarka o około 33%. W zestawie z Apple Watchem dołączona będzie magnetyczna ładowarka ze złączem USB-C.

10. rocznica śmierci Steve’a Jobsa

5 października minęło dziesięć lat od śmierci Steve’a Jobsa - współzałożyciela i byłego prezesa Apple.

Z tej okazji firma przygotowała krótkie nagranie wideo, składające się z przedstawiających go archiwalnych zdjęć, fragmentów wywiadów oraz publicznych wystąpień. Dziś ten trwający niespełna trzy minuty film został opublikowany między innymi na oficjalnym kanale Apple w serwisie YouTube.

https://www.youtube.com/watch?v=CeSAjK2CBEA