Według pierwotnych założeń Apple Arcade miało oferować użytkownikom wyłącznie nowe gry, często tworzone specjalnie z myślą o tej usłudze. Ostatnio Apple zmieniło jednak podejście i zaczęło powoli wzbogacać ją o starsze tytuły, dostępne już wcześniej w App Store. Już w najbliższy piątek pojawi się tam kolejna gra tego typu - Thumper: Pocket Edition.

Thumper: Pocket Edition to nieco uproszczona wersja popularnej swego czasu gry rytmicznej, wydanej oryginalnie w 2016 roku na konsole i komputery PC. Sterujemy w niej srebrnym żukiem, jadącym po świetlistych szynach poprzez dziwny, surrealistyczny i skrajnie nieprzyjazny świat. Klimatycznej oprawie wizualnej towarzyszy oczywiście pasująca do niej ścieżka dźwiękowa, w której mroczne i niepokojące brzmienia orkiestry mieszają się z elektroniką. Mimo stosunkowo prostego systemu sterowania, sprowadzającego się do rytmicznego stukania w ekran w odpowiednich momentach, gra cechuje się dość wysokim poziomem trudności. W 2019 roku otrzymała ona od Apple nagrodę Apple Design Award.

Gra Thumper: Pocket Edition pojawi się w Apple Arcade w piątek pierwszego października. Jak na razie nic nie wskazuje na to, by wersja dostępna za pośrednictwem tej usługi miała różnić się czymś od tej dostępnej do nabycia w App Store za 23,99 zł.