W sierpniu ubiegłego roku Epic Games pozwało Apple w Stanach Zjednoczonych za usunięcie z App Store gry Fortnite, w której wcześniej wprowadzono zmiany celowo naruszające regulamin tego sklepu. W miniony piątek ogłoszono wyrok w tej sprawie. Prezes Epic Games poinformował dziś, że jego firma wypłaciła już Apple rekompensatę nałożoną przez sąd.

Zgodnie z wyrokiem Epic Games miało zrekompensować Apple straty poniesione w wyniku celowego i świadomego naruszenia regulaminu App Store poprzez umieszczenie w grze Fortnite alternatywnego systemu płatności. Sąd nakazał tej firmie zapłacić 30% kwoty zarobionej na transakcjach dokonanych za jego pośrednictwem plus odsetki. Tim Sweeney, prezes Epic Games, poinformował dziś, że kara wyniosła łącznie sześć milionów dolarów i została już zapłacona. Przedstawiciele Epic Games zdążyli już też złożyć apelację od wyroku.

Wyrok sądu nakłada też na Apple obowiązek dopuszczania alternatywnych systemów płatności w aplikacjach dla iOS. Firma ta ma 90 dni na dostosowanie regulaminu App Store do nowych wymogów. Jak na razie nie wiadomo, czy zamierza ona odwołać się od wyroku.

Źródło: MacRumors