Deemo było swego czasu jedną z najpopularniejszych gier muzycznych dostępnych w App Store. Odpowiedzialne za nią studio Rayark Inc. zapowiedziało niedawno, iż jej długo wyczekiwana przez fanów druga część również trafi na urządzenia z iOS. Teraz tytuł ten pojawił się już w App Store w trybie przedsprzedaży.

Pierwsza część Deemo była stosunkowo prostą grą rytmiczną, opowiadającą o małej dziewczynce, która przypadkiem trafia do magicznego świata, gdzie zaprzyjaźnia się z tajemniczą istotą grającą na pianinie. Rozgrywka nie odbiegała w niej zbyt mocno od innych popularnych gier tego typu, takich jak Guitar Hero czy Rock Band, polegając głównie na stukaniu w odpowiednie miejsca na ekranie w rytm odtwarzanego utworu. Gracze polubili ją jednak za klimat, muzykę i fabułę. Wszystko wskazuje na to, że w drugiej części podstawowe elementy rozgrywki pozostaną bez większych zmian, jednak będzie ona mogła pochwalić się bardziej nowoczesną oprawą graficzną, bogatszym i ciekawszym światem do zwiedzania między kolejnymi utworami oraz nową historią luźno powiązaną z poprzedniczką.

Deemo II jest już dostępne w App Store w trybie przedsprzedaży, z planowaną datą premiery ustawioną na 14 stycznia (choć niewykluczone, że ulegnie ona jeszcze zmianie). Gra będzie darmowa, jednak prawdopodobnie znajdziemy w niej jakiegoś rodzaju mikropłatności.

Pobierz z App Store