Każdego miesiąca w App Store pojawia się ogromna liczba nowych gier dla urządzeń z systemem iOS i iPadOS. Poniżej znajdziecie krótki, subiektywny przegląd najciekawszych tytułów, które zadebiutowały tam w sierpniu 2021 roku.

MARVEL Future Revolution

MARVEL Future Revolution to sieciowa gra RPG rozgrywająca się w dużym, otwartym świecie, pozwalająca graczom wcielić się w postacie znane z filmów i komiksów Marvela. Jej fabuła opowiada o kataklizmie, który doprowadził do przenikania się wielu równoległych wszechświatów, zmuszając zamieszkujących je superbohaterów do połączenia sił w walce ze złem. Wśród grywalnych postaci znajdziemy m.in. Spider-Mana, Doktora Strange'a, Iron Mana, Storm, Czarną Wdowę, Kapitan Marvel i Kapitana Amerykę. Gra oferuje przy tym dużą swobodę w kształtowaniu wyglądu tych postaci, pozwalając graczom wybierać różne elementy kostiumów i wyposażenia. Rozgrywka opiera się na wykonywaniu różnego rodzaju misji, z których wiele wymaga współpracy przynajmniej kilku graczy. W grze znajdziemy też jednak tryby PVP, pozwalające graczom rywalizować między sobą.

Pobierz z App Store

Rush Rally Origins

Rush Rally to popularna seria gier wyścigowych dla iOS. Podczas gdy jej dwie ostatnie odsłony stawiały na wysoki (jak na standardy gier mobilnych) realizm jazdy i rozgrywkę wyraźnie inspirowaną dużymi konsolowymi hitami, najnowsza część, zatytułowana Rush Rally Origins, stanowi powrót do korzeni serii, oferując nieco bardziej arcade'owe podejście do wyścigów. Podobnie jak w części pierwszej z 2015 roku akcję gry obserwujemy tu z kamery umieszczonej nad torem, a rozgrywka ma nieco bardziej zręcznościowy charakter. Twórcy zapewniają jednak, że mimo wszystko model jazdy jest tu nadal znacznie bardziej realistyczny, niż w większości pozostałych gier tego typu dostępnych w App Store.

Pobierz z App Store

What Remains of Edith Finch

What Remains of Edith Finch to nietypowa przygodówka, w której wcielamy się w najmłodszego przedstawiciela rodu Finchów, dotkniętego tajemniczą klątwą sprowadzającą pechową, przedwczesną śmierć na jego członków. Odwiedzając starą rodzinną posiadłość stopniowo poznajemy losy poprzednich pokoleń poprzez retrospekcje, w których kierujemy poszczególnymi członkami rodziny w ostatnich chwilach ich życia. Każda taka historia przedstawiona jest w inny sposób, zarówno pod względem wizualnym jak i mechaniki rozgrywki.

Pobierz z App Store

My Friend Pedro: Ripe for Revenge

My Friend Pedro: Ripe for Revenge jest zręcznościową, platformową strzelanką pozwalającą graczom spowalniać czas by móc jednocześnie wykonywać różnego rodzaju akrobacje i celować do przeciwników. Podobnie jak w poprzednich grach z tej serii wcielamy się w niej w bezimiennego zamaskowanego mściciela słuchającego poleceń swojego najlepszego przyjaciela - inteligentnego latającego banana o imieniu Pedro, który tym razem prosi nas o pomoc w odbiciu porwanych członków rodziny. Głównymi cechami odróżniającymi Ripe for Revenge od poprzednich części są system sterowania przystosowany do ekranów dotykowych oraz inna, bardziej komiksowa stylistyka oprawy graficznej.

Pobierz z App Store

Trainz Simulator 3

Trainz Simulator 3 podobnie jak poprzednie tytuły z tej serii pozwala nam wcielić się w maszynistę kierującego pociągiem. Gra oferuje 14 rodzajów lokomotyw (od zabytkowych parowych aż po nowoczesne modele elektryczne), 54 rodzaje wagonów (zarówno pasażerskie jak i towarowe), 4 obszary do zwiedzenia (Góry skaliste, Stany Zjednoczone, Europa i Australia) oraz dwa tryby sterowania pociągiem (realistyczny i uproszczony). Oprócz samodzielnego kierowania maszyną gracz może także zarządzać całą siecią połączeń kolejowych, wydając polecenia maszynistom sterowanym przez sztuczną inteligencję. Twórcy zapowiedzieli też, że jakiś czas po premierze zamierzają stopniowo wprowadzać w grze dodatkowe funkcje, takie jak tryb dla wielu graczy oraz edytor map.

Pobierz z App Store

My Time at Portia

Akcja gry My Time at Portia rozgrywa się w post-apokaliptycznym świecie, jednak w odróżnieniu od większości innych produkcji o takiej tematyce podchodzi do niej w bardzo wesoły i pozytywny sposób. Zadaniem postaci kierowanej przez gracza jest przywrócenie dawnej świetności tytułowemu miasteczku, wykorzystując w tym celu niewielką farmę oraz warsztat odziedziczony po ojcu. W trakcie rozgrywki przyjdzie nam m.in. wykonywać zlecenia dla innych mieszkańców, zbierać potrzebne materiały i surowce, uprawiać ziemię i hodować zwierzęta oraz eksplorować ruiny dawnego miasta, gdzie można znaleźć skarby pilnowane przez niebezpiecznych przeciwników. Mobilna wersja gry oferuje z grubsza tą samą zawartość co edycja znana z konsol i komputerów, wprowadzając jednak nowy interfejs użytkownika i system sterowania przystosowany do ekranów dotykowych oraz kilka nowych funkcji mających ułatwić grę na smartfonach i tabletach (m.in. automatyczny zapis).

Pobierz z App Store

Behind the Frame

Behind the Frame to gra przygodowo-logiczną, w której wcielamy się w młodą malarkę pracującą nad obrazami na planowaną wystawę. Według twórców jej oprawa graficzna stanowi hołd dla klasycznych animacji kultowego japońskiego studia Ghibli, zaś projekt zagadek czerpie inspiracje z gier typu escape room.

Pobierz z App Store

I to by było tyle na dziś. Jeśli uważacie, że na liście zabrakło jakiejś ciekawej produkcji, która zadebiutowała w App Store w sierpniu, zachęcam do podzielenia się nią w komentarzach. Przeglądy najciekawszych gier z poprzednich miesięcy znajdziecie zaś tutaj.