Gra My Time at Portia w wersji dla systemu Windows miała swoją premierę w styczniu 2019 roku. Kilka miesięcy później trafiła ona również na konsole Xbox One, PlayStation 4 i Nintendo Switch. Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami teraz doczekała się wreszcie także wersji dla urządzeń z systemem iOS.

Akcja gry My Time at Portia rozgrywa się w post-apokaliptycznym świecie, jednak w odróżnieniu od większości innych produkcji o takiej tematyce podchodzi do niej w bardzo wesoły i pozytywny sposób. Zadaniem postaci kierowanej przez gracza jest przywrócenie dawnej świetności tytułowemu miasteczku, wykorzystując w tym celu niewielką farmę oraz warsztat odziedziczony po ojcu. W trakcie rozgrywki przyjdzie nam m.in. wykonywać zlecenia dla innych mieszkańców, zbierać potrzebne materiały i surowce, uprawiać ziemię i hodować zwierzęta oraz eksplorować ruiny dawnego miasta, gdzie można znaleźć skarby pilnowane przez niebezpiecznych przeciwników. Mobilna wersja gry oferuje z grubsza tą samą zawartość co edycja znana z konsol i komputerów, wprowadzając jednak nowy interfejs użytkownika i system sterowania przystosowany do ekranów dotykowych oraz kilka nowych funkcji mających ułatwić grę na smartfonach i tabletach (m.in. automatyczny zapis).

Gra My Time at Portia w wersji dla iOS dostępna jest do nabycia w App Store, gdzie kosztuje obecnie 27,99 zł. Jest to tytuł typu premium, w którym nie znajdziemy żadnych mikropłatności.

Pobierz z App Store