Trickster to niewielki program, który w pewnym stopniu jest rozszerzeniem możliwości Findera, czyli systemowego manager plików w macOS. Działa bowiem jako zasobnik na ostatnio otwierane, przeglądane czy stworzone pliki różnego rodzaju. Wystarczy przypisać mu tylko odpowiedni katalog do obserwowania czy rozszerzenie czy aplikację. Więcej o Tricksterze pisałem na MyApple m.in. tutaj. Wspominam o nim ponownie, gdyż w ostatniej aktualizacji zyskał on bardzo przydatną integrację z innym programem, weteranem wśród aplikacji dla Maca, pozwalającym na ogarnięcie bogatej biblioteki różnego rodzaju dokumentów – DEVONthink.

Dzięki tej integracji wszystkie dokumenty, otwierane i powiązane z innymi czy nawet tworzone w DEVONthink będą teraz pojawiać się Tricksterze. W tym celu należy pobrać odpowiedni plik z regułami integracji dla aplikacji DEVONthink i otworzyć go w niej. Od tego momentu, jeśli oczywiście korzystamy z obu programów, wszystkie otwarte czy utworzone w DEVONthink dokumenty będą pojawiać się także w Tricksterze obok innych otwieranych przez nas plików.

PS. Oczywiście to kolejna prywata z mojej strony, bo Trickster to przecież aplikacja stworzona przez niewielką ale prężnie dzialającą od ponad 10 lat firmę Apparent Software, której od ponad trzech lat jestem częścią. Przyznaję, jednak, że w pracach nad Tricksterem jeszcze nie brałem udziału, a korzystam z tej aplikacji od wielu lat, bo od mojego wyjazdu na Macworld 2011.

Trickster dostępny jest w App Store, bezpośrednio na stronie Apparent Software, a także w usłudze Setapp. DEVONthink z kolei można kupić i pobrać ze strony Devon Technologies.