Wales Interactive to firma specjalizująca się w tworzeniu i wydawaniu interaktywnych filmów i gier FMV, znana za sprawą takich tytułów jak The Complex, Simulacra czy The Shapeshifting Detective. Niedawno swoją premierę miała ich najnowsza produkcja, zatytułowana Night Book, dostępna w wersjach dla iOS i macOS.

Night Book to interaktywny horror opowiadający o spodziewającej się dziecka tłumaczce opiekującej się chorym psychicznie ojcem, która podstępem zostaje zmuszona do przeczytania na głos fragmentu starej magicznej księgi, przyzywając w ten sposób demona do swojego mieszkania. W zależności od decyzji podjętych przez widza jej historia może potoczyć się na kilka sposobów i doprowadzić do różnych zakończeń. Jako iż Night Book powstawało w czasie pandemii, twórcy zdecydowali się nakręcić wszystko zdalnie, bez bezpośredniego kontaktu między aktorami. Akcja została tu więc przedstawiona w postaci wideo-rozmów przez komunikatory internetowe.

Night Book w wersji dla iOS można pobrać z App Store za darmo, jednak odblokowanie całej zawartości wymaga jednorazowej opłaty w wysokości 23,99 zł. Wersja dla macOS dostępna jest do nabycia w sklepie Steam, gdzie kosztuje obecnie 42,29 zł.

Pobierz z App Store