Mark Ronson to brytyjski DJ i producent muzyczny, zdobywca wielu prestiżowych nagród, w tym Oscara za piosenkę do filmu „Shallow". Niedawno nawiązał on współpracę z Apple, w ramach której powstał nowy muzyczny serial dokumentalny na potrzeby Apple TV+, zatytułowany „Wizja dźwięku z Markiem Ronsonem". Dziś odbyła się jego premiera w katalogu wspomnianej usługi.

„Wizja dźwięku z Markiem Ronsonem" opowiada o procesie produkcji muzyki, pokazując zarówno jego artystyczne jak i techniczne aspekty oraz jak te dwie sfery przenikają się nawzajem. W każdym z sześciu odcinków Ronson spotyka się z muzykami reprezentującymi różne style i gatunki, którzy opowiadają mu o swoim podejściu do produkcji muzyki oraz narzędziach i technikach jakie wykorzystują. Znajdą się wśród nich tacy artyści jak Paul McCartney, Questlove, King Princess, Dave Grohl, Ad-Rock, Mike D oraz Charli XCX. Wśród tematów poruszanych w poszczególnych odcinkach znajdziemy m.in. syntezę dźwięku, sampling, przesterowanie dźwięku, pogłos, korekcję intonacji (czyli (nie)sławny Auto-Tune) oraz automaty perkusyjne.

Serial „Wizja dźwięku z Markiem Ronsonem" jest już dostępny do obejrzenia w Apple TV+. Apple zdecydowało się opublikować wszystkie sześć odcinków pierwszego sezonu jednocześnie.