Apple ogłosiło wczoraj wyniki finansowe za trzeci kwartał 2021 roku. Podczas spotkania dla inwestorów Tim Cook został zapytany jak jego firma decyduje, które podzespoły w urządzeniach projektować samodzielnie, a które kupować od innych producentów.

Prezes Apple odpowiedział, że wszystko zależy od tego, czy mogą zaprojektować samodzielnie komponent przewyższający te dostępne obecnie na rynku. Jeśli nie są w stanie tego zrobić wolą kupić gotowe podzespoły od firm trzecich. Na projektowanie i produkcję własnych komponentów będą decydować się tylko mając pewność, że są w stanie stworzyć coś lepszego niż inni. Według Tima Cooka taka sytuacja miała miejsce w przypadku układu M1 stosowanego w nowych generacjach Maców i iPadów Pro. Dodał też, że ich nowy autorski procesor został bardzo dobrze przyjęty przez użytkowników i przyczynił się do wzrostu sprzedaży tych urządzeń.

Wiele wskazuje na to, iż kolejnym podzespołem, który w niedalekiej przyszłości Apple może zacząć produkować samodzielnie, mogą być modemy 5G, mające zastąpić montowane obecnie w iPhone'ach modemy firmy Qualcomm. Apple dwa lata temu odkupiło od Intela cały dział modemów, wydając na to miliard dolarów.

Źródło: MacRumors