W japońskim serwisie Mac Otakara opublikowane zostały doniesienia na temat kolejnych modeli tabletów marki Apple.

Nowy iPad Air ma mieć konstrukcję podobną do tej, którą charakteryzują się iPady Pro trzeciej generacji. Tablet ma być wyposażony w wyświetlacz o przekątnej 10,9 cala i czytnik linii papilarnych Touch ID w bocznym przycisku. Oznacza to, że nowy Air wyglądać będzie tak samo jak bieżąca generacja tego urządzenia. Nowością ma być moduł aparatu z dwoma obiektywami, skanerem LiDAR oraz modem 5G ze wsparciem dla mmWave i czip A15.

W raporcie przeczytać można także o następnych generacjach iPada mini i budżetowego iPada. Ich wygląd nie ulegnie zmianie w porównaniu do obecnych modeli. Tablety wyposażone będą w czip A14, a na rynku pojawią się prawdopodobnie dopiero w przyszłym roku.

Warto przypomnieć, że w ostatnim czasie pojawiło się wiele doniesień na temat nowego iPada mini. Według informacji analityka Rossa Younga przeprojektowany tablet ma się cechować 8,3-calowym obszarem roboczym, zaokrąglonymi rogami wyświetlacza, mniejszymi ramkami oraz brakiem przycisku Touch ID znajdującego się na dolnej krawędzi ekranu.

Źródło: MacRumors za Mac Otakara