Wales Interactive to firma specjalizująca się w tworzeniu i wydawaniu interaktywnych filmów i gier FMV, znana za sprawą takich tytułów jak The Complex, Simulacra czy The Shapeshifting Detective. Już niedługo odbędzie się premiera ich kolejnej produkcji tego typu, zatytułowanej Night Book.

Night Book ma być interaktywnym horrorem, opowiadającym o spodziewającej się dziecka tłumaczce opiekującej się chorym psychicznie ojcem, która podstępem zostaje zmuszona do przeczytania na głos fragmentu starej magicznej księgi, przyzywając w ten sposób demona do swojego mieszkania. W zależności od decyzji podjętych przez widza jej historia może potoczyć się na kilka sposobów i doprowadzić do różnych zakończeń. Jako iż Night Book powstawało w czasie pandemii, twórcy zdecydowali się nakręcić wszystko zdalnie, bez bezpośredniego kontaktu między aktorami. Akcja została tu więc przedstawiona w postaci wideo-rozmów przez komunikatory internetowe.

Premierę Night Book zaplanowano na 27 lipca. Wersja dla macOS dostępna jest w przedsprzedaży w sklepie Steam, gdzie kosztuje obecnie 42,29 zł. Nie wiadomo, jaka będzie cena wersji dla iOS.