W poprzednim tygodniu firma Apple wprowadziła do sprzedaży akumulator MagSafe, który do iPhone’a przyczepiany jest za pomocą magnesów. Akcesorium zostało wycenione na 499 złotych i dostępne jest między innymi w sklepie internetowym Apple.

Steven Russell, użytkownik serwisu Reddit jako jeden z pierwszych udostępnił zdjęcia akumulatora przyczepionego do iPhone’a. Zobaczyć można na nich jak akumulator wygląda na żywo i jaka jest jego wielkość w porównaniu do smartfona.

magsafe

Russell napisał, że akcesorium wykonane jest z twardego, gładkiego plastiku. Dodał też, że dzięki zaokrąglonym krawędziom akumulatora, smartfon z przyczepioną baterią trzyma się wygodnie.

Akumulator samodzielnie ładuje iPhone’y serii 12 z mocą 5 watów. Nie jest to spektakularne osiągnięcie, ale ograniczenie wynika podobno z problemów z przegrzewaniem się oraz chęcią wydłużenia żywotności baterii. Proces ładowania można przyśpieszyć poprzez podłączenie przyczepionego do iPhone’a akumulatora do 20 watowej ładowarki poprzez przewód z USB-C na Lightning. Wtedy ładowanie odbywa się z mocą 15 watów. Akumulator charakteryzuje się pojemnością o wartości 11,13 Wh i napięciem 7,62V. Dla porównania, iPhone 12 i 12 Pro ma baterię o pojemności 10,78Wh.

Więcej na temat akumulatora MagSafe przeczytać można tutaj.

Źródło: MacRumors, Reddit