Gra Warframe w wersji na konsole i komputery z systemem Windows miała swoją premierę w 2013 roku, jednak początkowo nie cieszyła się zbyt dużą popularnością. Dopiero kilka lat później liczne aktualizacje i usprawnienia zapewniły jej ogromny napływ graczy. Teraz zapowiedziano, iż trafi ona również na urządzenia mobilne.

W Warframe gracze wcielają się w przedstawicieli pradawnej rasy Tenno, którzy budzą się z trwającego setki lat kriogenicznego snu w świecie ogarniętym wojną. Tytułowe Warframe'y to biomechaniczne kombinezony wykorzystywane przez nich podczas walki. Twórcy gry zapowiedzieli, że wersja na urządzenia z iOS będzie oferować dokładnie tą samą zawartość, co edycje znane z konsol i komputerów, zmieniając jedynie interfejs i system sterowania na lepiej przystosowane do obsługi za pomocą ekranu dotykowego. Gracze będą mieli też możliwość rozgrywki międzyplatformowej oraz synchronizacji postępów między różnymi urządzeniami.

Warframe dla iOS podobnie jak wersje znane z konsol i komputerów będzie grą typu freemium, dostępną do pobrania za darmo, lecz oferującą opcjonalne mikropłatności. Jak na razie nie ujawniono kiedy dokładnie pojawi się ona w App Store.