Oryginalna wersja gry Trials of Mana miała swoją premierę w 1995 roku i była dostępna na konsoli Super Famicon wyłącznie w języku japońskim. W 2020 doczekała się ona remake'u przeznaczonego na nowsze generacje konsol, który oprócz wielu zmian i usprawnień wprowadził też angielską wersję językową. Od dziś tytuł ten jest dostępny do nabycia również w sklepie App Store.

Trials of Mana to japońska gra RPG, wyróżniająca się na tle innych podobnych gier z lat dziewięćdziesiątych zręcznościowym systemem walki oraz możliwością wybrania jednej z sześciu startowych postaci, wpływającą na fabułę. Remake różni się od oryginału przede wszystkim oprawą wizualną i systemem sterowania. Dwuwymiarowy, pikselowy świat zastąpiono grafiką trójwymiarową, zachowującą jednak stylistykę pierwowzoru. Projektanci nowej wersji postanowili też jak najwierniej odtworzyć fabułę, świat gry i mechanikę rozgrywki, przez co tytuł ten mimo nowoczesnej oprawy graficznej może sprawiać wrażenie nieco przestarzałego i niezbyt przyjaznego dla nowych graczy.

Gra Trials of Mana w wersji dla iOS dostępna jest do nabycia w App Store, gdzie kosztuje obecnie 114,99 zł. Jest to tytuł typu premium, w którym nie znajdziemy żadnych mikropłatności.

Pobierz z App Store