Zgodnie z wcześniejszymi sugestiami, które pojawiały się w internecie na przestrzeni ostatnich miesięcy Apple wprowadziło do sprzedaży akumulator MagSafe. Został on wyceniony na 499 złotych i jest dostępny w białym kolorze. Pierwsze dostawy przewidziane są za pięć dni.

Akumulator MagSafe mocuje się raz-dwa. Kompaktowe rozmiary i poręczna konstrukcja ułatwiają ładowanie w podróży. A dzięki idealnie dopasowanym magnesom mocno przywiera do iPhone’a 12 i iPhone’a 12 Pro, umożliwiając bezprzewodowe uzupełnianie energii w bezpieczny i niezawodny sposób.

W połączeniu z ładowarką o mocy 27 W lub wyższej – taką jak dołączana do MacBooka – akumulator MagSafe dostarcza energię jeszcze szybciej. A gdy potrzeba Ci ładowarki bezprzewodowej, wpinasz tylko przewód Lightning i masz – ładowanie bez gniazdka z mocą nawet 15 W.

Gdy do ładowarki podłączone jest zasilanie zewnętrzne to wtedy jednocześnie można ładować iPhone'a oraz wspominany wyżej akumulator. Postęp ładowania będzie widoczny na ekranie telefonu.

Akumulator MagSafe przeznaczony jest dla iPhone’ów wyposażonych w MagSafe. Aktualnie to modele serii 12 - iPhone 12 Mini, model 12, 12 Pro oraz 12 Pro Max. Według Apple akcesorium wymaga systemu w wersji co najmniej iOS 14.7.