Misha Green to amerykańska reżyserka, scenarzystka i producentka telewizyjna, która do niedawna współpracowała z HBO. Jak donosi Variety, podpisała ona kontrakt z Apple, w ramach którego zajmie się produkcją treści na potrzeby Apple TV+.

Misha Green znana jest przede wszystkim jako autorka serialu „Kraina Lovecrafta", bazującego na powieści Matta Ruffa o tym samym tytule, oraz współautorka historycznego dramatu „Underground". Wcześniej pracowała też jako scenarzystka przy takich serialach jak „Synowie Anarchii" czy „Herosi". Aktualnie pracuje ona nad kolejnym filmem z serii „Tomb Raider", w przypadku którego będzie odpowiadać nie tylko za scenariusz, ale też reżyserię.

Green miała już okazję współpracować wcześniej z niektórymi osobami z zespołu Apple TV+ - m.in. Zackiem Van Amburgiem i Jamiem Erlichtem, którzy kilka lat temu przeszli do Apple z Sony Pictures Television. Variety nie ujawniło szczegółów dotyczących jej kontraktu z Apple. Wiadomo jedynie, iż dotyczy on seriali i programów telewizyjnych i będzie obowiązywał przez kilka lat.

Źródło: Variety