Pierwsza wersja gry My Friend Pedro była prostą „flashówką" wydaną w 2014 roku przez Adult Swim. Pięć lat później została ona jednak przekształcona w bardziej rozbudowaną i dopracowaną produkcję, dostępną na komputerach z systemem Windows oraz konsolach Xbox One, Nintendo Switch i PlayStation 4. Odpowiedzialne za nią wydawnictwo Devolver Digital zapowiedziało niedawno nową grę z tej serii, zatytułowaną My Friend Pedro: Ripe for Revenge, która trafi również na urządzenia z iOS.

My Friend Pedro: Ripe for Revenge podobnie jak poprzednie gry z tej serii będzie zręcznościową strzelanką pozwalającą graczom spowalniać czas by móc jednocześnie wykonywać różnego rodzaju akrobacje i celować do przeciwników. Ponownie wcielimy się w niej w bezimiennego zamaskowanego mściciela słuchającego poleceń swojego najlepszego przyjaciela - inteligentnego latającego banana o imieniu Pedro, który tym razem poprosi nas o pomoc w odbiciu porwanych członków jego rodziny. Głównymi cechami odróżniającymi Ripe for Revenge od poprzedniej części będą system sterowania przystosowany do ekranów dotykowych oraz inna, bardziej komiksowa stylistyka oprawy graficznej.

Premierę My Friend Pedro: Ripe for Revenge zapowiedziano na 5 sierpnia. Gra będzie dostępna do pobrania za darmo, jednak bez wydawania pieniędzy będziemy mogli przetestować tylko kilka pierwszych poziomów. Odblokowanie całej dostępnej w niej zawartości będzie wymagało skorzystania z jednorazowej mikropłatności.