Gra Contra, wydana w 1987 roku, do dziś pozostaje jedną z najsławniejszych i najbardziej rozpoznawalnych platformówek typu run and gun. W 2017 roku firmy Tencent i Konami wypuściły jej nową wersję przeznaczoną na urządzenia mobilne, zatytułowaną Contra Returns, dostępną wyłącznie w Chinach. Jeszcze w tym miesiącu tytuł ten zostanie udostępniony w App Store w kolejnych krajach, w tym w Polsce.

Contra Returns zapożycza z oryginału mechanikę rozgrywki, projekt poziomów i wrogów oraz muzykę, odświeżając jednak oprawę graficzną oraz dodając sporo nowych elementów, w tym między innymi więcej grywalnych postaci, bardziej rozbudowany system uzbrojenia oraz tryb PVP, pozwalający graczom rywalizować między sobą. Niestety, niektóre z wprowadzonych zmian mają też ścisły związek z zastosowaniem w grze modelu dystrybucji freemium. Zwłaszcza wspomniany wcześniej nowy system uzbrojenia ma zachęcać graczy do korzystania z mikropłatności w celu odblokowywania silniejszych broni.

Globalną premierę gry Contra Returns zaplanowano na 26 lipca, jednak już teraz można zamówić ją w App Store w trybie przedsprzedaży. Będzie to tytuł typu freemium, dostępny do pobrania za darmo, lecz oferujący opcjonalne mikropłatności.

Pobierz z App Store