W poprzednim tygodniu pojawiło się wiele doniesień na temat przyszłych modeli iPhone’ów. Opublikowano także informacje na temat kolejnych modeli zegarków Apple Watch oraz słuchawek AirPods. Wczoraj pisaliśmy także o tym, że firma Apple stara się ograniczyć wycieki informacji na temat przyszłych produktów.

iPhone’y

Zdaniem analityków z firmy TrendForce wszystkie tegoroczne modele iPhone’ów będą cechowały się mniejszych wcięciem w ekranie. Apple zamierza pozostać przy dotychczasowych wariantach - 128 GB, 256 GB oraz 512 GB dla modeli Pro oraz 64 GB, 128 GB, 256 GB dla podstawowych smartfonów. W przypadku iPhone’ów z linii Pro otrzymają one wsparcie dla 120-hercowego odświeżania. Również skaner LiDAR będzie zarezerwowany jedynie dla tych modeli. Wszystkie tegoroczne iPhone’y otrzymają wsparcie dla systemu OIS (optycznej stabilizacji obrazu). Dodatkowo w modelach Pro ultraszerokokątny obiekty otrzyma autofocus.

Według Ming-Chi Kuo w pierwszej połowie 2022 roku w ofercie Apple pojawi się odświeżony iPhone SE. Smartfon ten ma być wyposażony w najnowszy procesor A15 oraz moduł sieci 5G. Potencjalni klienci nie powinni spodziewać się zmian w obrębie wyglądu urządzenia. Będzie to praktycznie ta sama, sprawdzona konstrukcja z 4,7-calowym ekranem. Wprowadzenie 5G do najtańszego telefonu w ofercie Apple, mogłoby zachęcić nowych klientów na zakup smartfona amerykańskiego producenta, co przełożyłoby się na większy udział w rynku.

Co więcej, Kuo twierdzi w 2022 roku Apple wciąż będzie oferowało cztery modele iPhone’ów, jednak z oferty zniknie 5,4-calowy model Mini. Firma będzie sprzedawała jedynie telefony w rozmiarze 6,1 oraz 6,7-cala, co przełoży się na dwa modele w każdym rozmiarze. Tańszy 6,7-calowy model ma kosztować poniżej 900 dolarów, jednak będzie on pozbawiony między innymi czytnika linii papilarnych pod ekranem z powodu kosztów. W przypadku 6,7-calowego modelu Pro jego cena ma wynieść 1099 dolarów.

Apple Watch

W środę redaktorzy portalu DigiTimes przedstawili najnowsze informacje dotyczące Apple Watcha Series 7. Według nich w nowych zegarkach Apple zamierza zastosować mniejszy czip S7, dzięki czemu będzie więcej miejsca na większą baterię lub dodatkowe komponenty, między innymi na nowe czujniki. Ma to być możliwe dzięki temu, że nowy moduł system-in-package (SiP) ma być dwustronny. Za jego produkcję ma być odpowiedzialny tajwański producent ASE Technology. Na stronie firmy pojawiły się również informacje, że jest ona w stanie produkować dwustronne moduły, co może potwierdzać wspominane wyżej informacje.

AirPods 3

Dzień później, w czwartek pojawiła się nowa informacja sugerująca, że jeszcze w tym roku do sprzedaży mogą trafić nowe słuchawki AirPods. Co najmniej siedmiu dostawców Apple - Semco, LG Innotek, Kinsus, Unimicron, Nan Ya, Zhen Ding oraz AT&S - zaczęło wysyłać tak zwane obwody drukowane (PCB), które będą wykorzystane między innymi w nowych słuchawkach AirPods. Rozpoczęcie dostaw w tym okresie może wskazywać, że firma planuje debiut nowych słuchawek w drugiej połowie tego roku.

Apple ogranicza wycieki o przyszłych produktach

Użytkownik serwisu Weibo o pseudonimie Kang poinformował, że skontaktowali się z nim prawnicy firmy Apple i ostrzegli przed kontynuowaniem publikowania doniesień na temat urządzeń kolejnych generacji.

W liście, który otrzymał Kang napisano, że nie wolno ujawniać informacji o niepublikowanych projektach i produktach firmy Apple, ponieważ jest to korzystne dla konkurencji firmy z Cupertino, a dodatkowo może wprowadzać klientów w błąd, ponieważ mogą okazać się nietrafne. Podobne listy otrzymały także inne osoby, które publikują tego typu doniesienia.

Więcej informacji na temat temat przeczytać można tutaj.