Istnieje grupa ludzi, która regularnie publikuje w sieci doniesienia na temat przyszłych produktów marki Apple. Nie wiadomo skąd pozyskują oni tego typu informacje, ale dość często zdarza się, że są one trafne. Jedna z tych osób, użytkownik serwisu Weibo o pseudonimie Kang poinformowała, że skontaktowali się z nią prawnicy firmy Apple i ostrzegli przed kontynuowaniem takiej działalności.

W liście, który otrzymał Kang napisano, że nie wolno ujawniać informacji o niepublikowanych projektach i produktach firmy Apple, ponieważ jest to korzystne dla konkurencji firmy z Cupertino, a dodatkowo może wprowadzać klientów w błąd, ponieważ mogą okazać się nietrafne. Podobne listy otrzymały także inne osoby, które publikują tego typu doniesienia.

Kang twierdzi, że nigdy nie publikował i nie sprzedawał zdjęć ani innych informacji na temat przyszłych produktów marki Apple, które objęte były klauzulą poufności. Dodał też, że także w przyszłości nie będzie publikować takich informacji oraz zasugerował, że usunie niektóre poprzednie posty, które pojawiły się w mediach społecznościowych. Podkreślił jednak, że nigdy nie wprowadzał klientów w błąd i stwierdził, że nadal ma prawo do wyrażania swoich odczuć dotyczących przyszłych produktów, a firma Apple nie ma prawa ingerować w treści publikowane na jego kontach w serwisach społecznościowych.

Informacje publikowane przez Kanga są najbardziej trafne. Przewidział on między innymi szczegóły dotyczące iPhone’ów serii 12 i głośnika HomePod mini. Opublikował także trafne doniesienia na temat iPhone SE drugiej generacji, zegarka Apple Watch SE, iPada ósmej generacji oraz iPada Air czwartej generacji.

Źródło: MacRumors