Sonos współpracuje ze szwedzką siecią IKEA od wielu lat przy głośnikach Wi-Fi z serii SYMFONISK. Wczoraj zaprezentowano nowe urządzenie tego typu. Ramkę na obraz z wbudowanym głośnikiem WiFi.

Informacja prasowa:

Demokratyzacja muzyki w domu poprzez sztukę? Dzięki kolejnej współpracy IKEA i Sonos to możliwe! Nowa ramka na obraz z wbudowanym głośnikiem Wi-Fi właśnie dołączyła do inteligentnej rodziny SYMFONISK. Stworzona została we współpracy z ekspertami, aby łączyć krystalicznie czysty dźwięk z pięknem dzieł sztuki.

Połączenie wiedzy IKEA na temat wyposażenia wnętrz z doświadczeniem Sonos w tworzeniu wysokiej jakości nagłośnienia, pozwoliło stworzyć kolekcję w 2019 roku – lampkę oraz półkę SYMFONISK. W tym roku dołączył kolejny, najmłodszy członek rodziny – wyjątkowy głośnik z wbudowanym Wi-Fi, który odpowiada na potrzeby współczesnych ludzi. Łączy on w sobie piękno artystycznych malowideł z wyjątkowym dźwiękiem. Stanowi też część rosnącej oferty IKEA Home Smart.

Przyciągający wzrok obraz z najlepszej galerii? A może prywatny koncert w domu? Z najnowszym głośnikiem SYMFONISK każda chwila będzie jeszcze przyjemniejsza, a zadbanie o odpowiedni nastrój prostsze niż kiedykolwiek wcześniej. Dostępny jest w dwóch wersjach kolorystycznych – czarnej i białej, dlatego łatwo wpasuje się w wystrój pomieszczenia. Szeroki wybór wymiennych, zdobionych paneli pozwala z kolei zmieniać styl obrazu w zależności od nastroju. Sprzęt może stać na podłodze, półce lub wisieć na ścianie, aby zwolnić cenne miejsce w domu.

Muzyka potrafi odmienić atmosferę dowolnej przestrzeni, a dobrze brzmiący dźwięk robi to z imponującą wręcz łatwością i niemal niezauważalnie. Tak naprawdę nie musimy nawet myśleć o dobrym dźwięku – on po prostu jest – mówi Andreas Fredriksson, projektant w IKEA, twórca głośnika SYMFONISK

Sary Morris, główna menagerka do spraw produktu w Sonos:

Każdy głośnik SYMFONISK łączy doświadczenia dźwiękowe Sonos z wzornictwem IKEA w zaskakujący, nowy sposób, tworząc produkty, których żadna z firm nie stworzyłaby sama. Akustyczny projekt oznacza, że głośnik w ramce na zdjęcia brzmi niesamowicie jak na tak kompaktowy kształt, a aplikacja Sonos oznacza, że jest łatwy w użyciu.

Produkt IKEA i Sonos jest kompatybilny z pozostałymi głośnikami z serii SYMFONISK, ale może także stanowić osobny element nagłośnienia. Podobnie jak w poprzednich elementach kolekcji, korzystający z niego użytkownicy, mogą łączyć się z ponad 100 serwisami streamingowymi. Dzięki połączeniu głośnika z Wi-Fi można stworzyć w domu swój własny system – należy tylko pobrać aplikację SONOS S2 i postępować zgodnie z zawartymi w niej instrukcjami, aby sterować dźwiękiem.

Zapoznaj się z nowym wymiarem dźwięku SYMFONISK i pozwól sobie na chwilę relaksu w rytmie ulubionych utworów.

Głośniki są częścią asortymentu inteligentnego domu IKEA – oprócz oświetlenia, rolet i urządzeń za pomocą, których można sterować domową elektroniką. Więcej na stronie IKEA.pl pod linkiem www.ikea.com/pl/pl/product-guides/ikea-home-smart-system/. Nowość dostępna będzie w sklepach IKEA oraz na stronie internetowej IKEA.pl już od 15 lipca 2021 roku