Niantic to firma znana przede wszystkim za sprawą terenowych gier AR, takich jak Pokémon GO, Ingress czy Harry Potter: Wizards Unite. Ogłosiła ona wczoraj, iż wraz z Hasbro pracują nad nad nową grą bazującą na marce Transformers, zatytułowaną Transformers: Heavy Metal.

Jak na razie nie ujawniono zbyt wielu informacji na temat nowego projektu. Wiadomo jedynie, iż gracze wcielą się w strażników - ludzi pomagających tytułowym wielkim robotom - a w trakcie rozgrywki przyjdzie nam spotkać się z postaciami znanymi z filmów i seriali z serii Transformers, takimi jak Bumblebee, Wheeljack i reszta Autobotów. Szczegóły dotyczące mechaniki rozgrywki niestety wciąż pozostają tajemnicą. Biorąc jednak pod uwagę, iż wszystkie poprzednie produkcje AR firmy Niantic opierały się z grubsza na tym samym pomyśle, można śmiało założyć, że i w tym przypadku rozgrywka będzie polegać głównie na spacerowaniu ze smartfonem do miejsc wskazanych na mapie w celu wypełniania różnych zadań i zbierania wirtualnych przedmiotów.

Premiera gry Transformers: Heavy Metal ma odbyć się jeszcze w tym roku. Zanim trafi ona do szerszego grona odbiorców zostanie udostępniona w trybie soft-launch w kilku wybranych krajach, jednak na razie nie ujawniono w których. Warto też przypomnieć, że nie jest to jedyny projekt bazujący na znanej marce, nad którym pracuje obecnie Niantic. Firma ta ogłosiła też niedawno wznowienie współpracy z Nintendo, w ramach której mają stworzyć kilka kolejnych wspólnych projektów. Pierwszym z nich ma być gra AR bazująca na Pikmin - popularnej serii gier strategiczno-logicznych autorstwa Shigeru Miyamoto, jednego z najsławniejszych japońskich projektantów gier, twórcy takich hitów jak Donkey Kong, Super Mario Bros. i The Legend of Zelda.

Źródło: Niantic