Hitman to popularna seria gier akcji, w których gracze wcielają się w płatnych zabójców. Do tej pory doczekała się ona dwóch mobilnych spin-offów - Hitman Go i Hitman Sniper. Kilka miesięcy temu odpowiedzialne za nie studio Square Enix Montreal ogłosiło, iż pracuje nad kolejną grą z tej serii przeznaczoną na urządzenia z iOS. Podczas tegorocznej edycji targów E3 ujawniono nowe informacje na jej temat.

Nowa gra będzie nosić tytuł Hitman Sniper: The Shadows. Nie będzie ona jednak bezpośrednią kontynuacją gry Hitman Sniper, lecz skupi się na zupełnie nowej historii i bohaterach. W odróżnieniu od większości poprzednich gier z serii Hitman, tym razem zamiast jednego głównego bohatera dostaniemy pod opiekę całą drużynę tytułowych cieni.

W grze znajdziemy pięć grywalnych postaci różniących się między sobą m.in. umiejętnościami specjalnymi i uzbrojeniem. Rozgrywka będzie polegać na eliminowaniu wskazanych celów z oddali za pomocą karabinu snajperskiego, tak by nie zostać zauważonym. Oprócz kampanii fabularnej dla jednego gracza w Hitman Sniper: The Shadows znajdziemy też tryb sieciowy, pozwalający rywalizować z innymi.

Hitman Sniper: The Shadows ma pojawić się w App Store jeszcze w tym roku. W odróżnieniu od dwóch poprzednich mobilnych odsłon serii Hitman, które były płatnymi produkcjami typu premium, będzie to darmowa gra typu freemium oferująca opcjonalne mikropłatności.