W miniony piątek swoją premierę miał finałowy odcinek pierwszego sezonu serialu „Wybrzeże moskitów" z Apple TV+. Na oficjalnym kanale wspomnianej usługi w serwisie YouTube pojawiło się wczoraj nagranie pokazujące kulisy pracy nad tą produkcją.

„Wybrzeże moskitów" to serial luźno bazujący na powieści Paula Theroux o tym samym tytule. Opowiada on o genialnym wynalazcy żywiącym niechęć do współczesnego świata, żyjącym w ukryciu przed poszukującymi go rządowymi agentami. Kiedy jednak trafiają oni wreszcie na jego trop, zostaje zmuszony do podjęcia ryzykownej próby ucieczki z USA wraz z żoną i dwójką nastoletnich dzieci. W nagraniu opublikowanym wczoraj przez Apple obsada i twórcy opowiadają o pracy nad finalnym odcinkiem, podsumowują pierwszy sezon oraz rzucają nieco światła na to, czego możemy spodziewać się po kolejnym. Możemy w nim zobaczyć także zakulisowe ujęcia z planu zdjęciowego finałowego odcinka.

Uwaga! Poniższe nagranie zdradza niektóre elementy fabuły pierwszego sezonu serialu, w tym jego zakończenie.

Dwa dni przed premierą finałowego odcinka pierwszego sezonu „Wybrzeża moskitów" Apple ogłosiło oficjalnie, iż zamówiło już kolejny sezon tego serialu. Jak na razie nie wiadomo, kiedy pojawi się on w katalogu Apple TV+. Potwierdzono za to, iż podobnie jak w przypadku pierwszego produkcją zajmie się wytwórnia Fremantle, a showrunnerami ponownie zostaną Neil Cross i Tom Bissell.