Holenderska marka Fresh 'n Rebel znana jest z bardzo dobrze brzmiących w swojej klasie głośników bezprzewodowych i słuchawek. Wśród tych ostatnich w ofercie dostępne są m.in. dwa modele słuchawek nausznych Clam z aktywną redukcją hałasu oraz słuchawki True Wireless, z indukcyjnie ładowanym etui. Nie było więc dla mnie zaskoczeniem wprowadzenie niedawno do oferty indukcyjnych podkładek ładujących Base i Base Duo. Tą drugą miałem okazję testować w ostatnich tygodniach.

Parafrazując opis konia z pierwszej polskiej encyklopedii - a tą parafrazą posługuję się w przypadku akcesoriów i gadżetów coraz częściej - jaka jest indukcyjna podkładka ładująca każdy widzi. Istotnie większość dostępnych na rynku ładowarek indukcyjnych ma formę płaską. Przypominają spodek lub paletkę. W przypadku ładowarek na więcej niż jedno urządzenie, mają zwykle kształt zbliżony do prostokąta lub owalny. Tak właśnie jest w przypadku Fresh 'n Rebel Base Duo. Na tym jednak nie koniec opisu wyglądu akcesorium, które oczywiście posiada wszystkie typowe cechy, jeśli chodzi o wygląd tego typu ładowarek. Producent od lat dba o nie tylko o sam design poszczególnych urządzeń, ale o jego spójność we wszystkich oferowanych produktach.

Base Duo trudno więc pomylić z produktem innej marki, oczywiście pod warunkiem, że wcześniej zetknęło się już z głośnikami czy słuchawkami Fresh n' Rebel. Ładowarka Base Duo wizualnie kojarzy mi się najbardziej z głośnikami bezprzewodowymi z serii Rockbox. Górna powierzchnia ładowarki Base Duo jest miękka i obszyta tkaniną identyczną, jak ta we wspomnianych głośnikach. Z kolei korpus wykonany jest z takiego samego matowo i miękko wykończonego tworzywa, jak korpusy tychże głośników. Oczywiście ładowarka dostępna jest w takich samych kolorach jak inne produkty tej firmy (granatowy, różowy, ciemnoczerwony, zielony, jasnoszary i szary). Ja miałem okazję testować wersję szarą.

Base Duo oferuje ładowanie indukcyjne w standardzie QI. Podkładka ładuje każde urządzenie z mocą 10 W. Ona sama zasilana jest ze znajdującej się w zestawie ładowarki o mocy 30 W. Podczas kilkutygodniowych testów podkładka Base Duo sprawowała się bardzo dobrze i nie nagrzewała się przesadnie, nawet podczas ładowania dwóch różnych urządzeń (choć oczywiście robiła się ciepła). To samo mogę powiedzieć o znajdującej się w komplecie ładowarce. Oczywiście w środku znalazły się wszystkie potrzebne zabezpieczenia od tych przed zwarciami, przez te zapobiegające przegrzewaniu się, po zabezpieczenie przed przeciążeniem.

Indukcyjne podkładki ładujące nie należą do produktów specjalnie ekscytujących, dlatego taka dbałość o spójność wyglądu tego urządzenia z innym produktami w portfolio Fresh 'n Rebel zasługuje na pochwałę. Producent mógł przecież zrezygnować z tego wykończenia, ograniczając się tylko do tego samego tworzywa i koloru zgodnego z innymi swoimi produktami. W efekcie dostajemy wygodną i niezawodną ładowarkę, która do tego bardzo dobrze wygląda i komponuje się z innymi urządzeniami tej marki, jeśli tylko takie posiadamy.

Ładowarka Fresh 'n Rebel Base Duo dostępna jest w cenie około 300 zł.