Marka Sonoro jest już dobrze znana czytelnikom MyApple, ma ona swojej ofercie szereg bardzo dobrze brzmiących i świetnie wyglądających radiobudzików. Najnowszy, które miałem okazję testować to Sonoro Easy.

Urządzenie ma bardzo ładne wzornictwo, nawiązujące moim zdaniem do lat 70, a to za sprawą połączenia szarej maskownicy głośnika, ciemnoszarej ramki panelu sterowania, dużego pokrętła regulacji głośności (będącego jednocześnie przyciskiem zatwierdzającym wybór w menu), szarego panelu górnego (z programatorem stacji i wyborem trybu pracy) i czarnej lub białej, lśniącej obudowy.

Sonoro Easy ma stosunkowo niewielkie wymiary, bo 156 x 186 x 118 mm , dzięki czemu łatwo je przenosić. Jest to bowiem nie tylko radio budzik, ale rodzaj przenośnego radia i głośnika bluetooth, czyli odpowiednik tzw. „tranzystora” – niewielkiego radia, które zabierało się na majówkę. Sonoro Easy może być zasilane nie tylko z sieci elektrycznej (za pomocą zasilacza znajdującego się w komplecie), ale także pracować na bateriach. Na tylej ścianie, poza klasyczną rozkładaną anteną teleskopową, gniazdami zasilania i AUX i szczeliną bass reflex, znalazło się także miejsce na sześć baterii AA (grubych paluszków) – alkalicznych lub akumulatorów Ni-MH.

Z tyłu znalazł się także wykonany z ekologicznej skóry uchwyt ułatwiający przenoszenie, czy nawet noszenie tego niewielkiego „radyjka” oraz dwa pionowe panele LED podświetlające urządzenie od tyłu. Dzięki temu w ciemnym pokoju, np. na nocnym stoliku urządzenie może być stylowo podświetlone i robić za lampkę nocną. Aktywować je można dedykowanym przyciskiem na górnym panelu. Wspomnę jeszcze, że na prawym boku znalazło się gniazdo USB, pozwalające na podładowanie smartfona.

Sonoro Easy pozwala nie tylko na odbiór stacji radiowych nadających w FM. Ma wbudowany także tuner cyfrowego radia DAB. W Polsce dostępnych jest już kilka, które nadają cyfrowo, przede wszystkim są to stacje Polskiego Radia. Zarówno radio FM jak i DAB sprawuje się bardzo dobrze choć oczywiście pamiętać trzeba, że wiele zależy od siły sygnału danej stacji, zwłaszcza jeśli chodzi o radio FM.

Urządzenie jest także aktywnym głośnikiem, pozwalającym na przesyłanie do niego muzyki bezprzewodowo po Bluetooth, a także kablem – dzięki wbudowanemu gniazdu AUX. Sonoro Easy wyposażone jest w 76-milimetrowy głośnik, który radzi sobie bardzo dobrze. Urządzenie gra czysto i zapewnia całkiem niezłą dynamikę - mimo swoich niewielkich rozmiarów ma kopnięcie. Z powodzeniem wypełni dźwiękiem nieduży salon czy sypialnię zachowując przy tym selektywność na dobrym poziomie.

Sonoro Easy dostępne jest w sieci salonów Top Hi-Fi & Video Design w cenie 999 zł.