Peabody Awards to nagrody przyznawane od 1941 roku przez wydział dziennikarstwa uniwersytetu w Georgii. Pierwotnie miały one być radiowym odpowiednikiem nagród Pulitzera, jednak z czasem zaczęto przyznawać je również programom telewizyjnym i internetowym. W tegorocznej edycji na liście nominowanych produkcji znalazły się dwa seriale z katalogu Apple TV+.

„Ted Lasso", opowiadający o trenerze futbolu amerykańskiego z Kansas, który przeprowadza się do Anglii by rozpocząć nową karierę jako trener piłki nożnej, został nominowany w kategorii programy rozrywkowe. Serial ten zdążył już w tym roku zdobyć m.in. Złotego Globa (pierwszego w historii Apple TV+), trzy nagrody Critics Choice Awards, nagrodę Gildii Aktorów Filmowych oraz dwie nagrody Amerykańskiej Gildii Scenarzystów.

Animowany serial „Panda Tafla" powalczy zaś o nagrodę dla najlepszej produkcji skierowanej do dzieci. Jest to adaptacja serii filozoficznych książek dla najmłodszych autorstwa Jona J. Mutha (rysownika znanego z pracy przy takich komiksach jak „The Sandman: The Wake" i „Swamp Thing"), opowiadających o przygodach trójki rodzeństwa, które zaprzyjaźnia się z mistrzem Zen - wielką pandą o imieniu Tafla. Serial ten otrzymał wcześniej nominację do prestiżowych nagród Annie Awards, jednak nie udało mu się wygrać (film „Sekret wilczej gromady" z Apple TV+ zdobył za to aż pięć statuetek).

Tegoroczna ceremonia rozdania nagród Peabody Awards odbędzie się w czerwcu. Dokładna data nie została jeszcze ujawniona. Wiadomo już jednak, że z powodu pandemii COVID-19 odbędzie się ona w formie wirtualnej.

Źródło: Apple