Wczoraj odbyła się ceremonia rozdania Annie Awards - jednych z najbardziej prestiżowych nagród w branży filmów animowanych. Produkcje z Apple TV+ otrzymały w tym roku aż jedenaście nominacji. Ostatecznie jednej z nich udało się zdobyć aż pięć nagród.

Film „Sekret wilczej gromady", opowiadający o córce łowcy wilków, która zaprzyjaźnia się z obdarzoną magicznymi mocami dziewczynką, otrzymał nagrody w kategoriach najlepszy pełnometrażowy film niezależny, najlepszy projekt postaci, najlepsza reżyseria, najlepsza produkcja oraz najlepsze aktorstwo głosowe. Był on również nominowany w takich kategoriach jak najlepsze efekty specjalne, najlepsza animacja postaci, najlepsza oprawa muzyczna, najlepszy scenorys oraz najlepszy scenariusz.

Nominację do Annie Awards otrzymał w tym roku również serial „Panda Tafla", który walczył o tytuł najlepszego serialu animowanego skierowanego do dzieci w wieku przedszkolnym. Ostatecznie przegrał jednak z „The Adventures of Paddington".

„Sekret wilczej gromady" otrzymał też w tym roku nominację do Oscara w kategorii najlepszy film animowany. O tym, czy uda mu się wygrać tą prestiżową statuetkę, przekonamy się już 25 kwietnia.

Źródło: Annie Awards