W lipcu ubiegłego roku w katalogu Apple TV+ pojawił się film „Misja Grayhound", w którym główną rolę zagrał Tom Hanks, znany m.in. z takich filmów jak „Cast Away", „Forrest Gump" i „Szeregowiec Ryan". Jak donosi Deadline, w miniony weekend Apple kupiło prawa do następnej produkcji z tym aktorem, zatytułowanej „Finch".

„Finch" to film science-fiction przedstawiającym przyszłość, w której katastrofa ekologiczna zniszczyła większość życia na ziemi. Opowiada on historię mężczyzny mieszkającego w bunkrze ze swoim psem, próbującego zbudować robota mającego zająć się czworonogiem po jego śmierci. Film wyreżyserował Miguel Sapochnik (m.in. „Gra o tron" i „Altered Carbon") zaś autorami scenariusza są Craig Luck i Ivor Powell. Za produkcję odpowiedzialna jest wytwórnia Amblin Entertainment należąca do Stevena Spielberga.

Podobnie jak miało to miejsce w przypadku filmu „Misja Grayhound", „Finch" nie powstał z myślą o Apple TV+, lecz został odsprzedany Apple gdy uznano, iż w związku z pandemią COVID-19 wyświetlanie go wyłącznie w kinach nie będzie opłacalne. Dokładna data premiery nie została jeszcze ujawniona, jednak najprawdopodobniej odbędzie się ona pod koniec tego lub na początku następnego roku, tak by zwiększyć szansę na zdobycie Oscara lub innych nagród.

Źródło: Deadline