We wrześniu 2019 roku Apple zamówiło serial na podstawie powieści „Wybrzeże moskitów" Paula Theroux. Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami dziś w katalogu Apple TV+ pojawiły się jego pierwsze dwa odcinki.

Oryginalne „Wybrzeże moskitów" opowiada o genialnym wynalazcy, który pod wpływem rosnącej niechęci do współczesnej cywilizacji i amerykańskiego stylu życia, a także obaw przed nieuniknioną jego zdaniem wojną jądrową, postanawia przeprowadzić się wraz z rodziną na tytułowe wybrzeże w Hondurasie i zbudować tam nowe, lepsze społeczeństwo. Serial wyprodukowany na zlecenie Apple bardzo luźno bazuje na książkowym pierwowzorze, wprowadzając w tej historii sporo zmian i nowych wątków. Przede wszystkim w tej wersji główny bohater (w którego wciela się Justin Theroux, bratanek autora oryginalnej powieści) jest poszukiwany przez rząd i wraz z rodziną ucieka z kraju próbując zgubić pościg.

W Apple TV+ pojawiły się dziś tylko dwa pierwsze odcinki serialu „Wybrzeże moskitów". Kolejne będą publikowane co piątek.