Podczas ostatniego spotkania dla inwestorów Tim Cook wypowiedział się na temat Apple TV+ - usługi VOD wprowadzonej przez Apple na rynek w listopadzie 2019 roku. Jego zdaniem serwis ten radzi sobie bardzo dobrze. Odmówił jednak ujawniania konkretnych danych na jego temat.

Tim Cook stwierdził, że jest zadowolony ze sposobu w jaki rozwija się Apple TV+. Przypomniał, że głównym celem tej usługi jest tworzenie wysokiej jakości oryginalnych treści i przyciąganie do siebie najlepszych twórców. Jego zdaniem spełnia ona te założenia, co widać po stale rosnącej liczbie filmów i seriali dostępnych w jej katalogu oraz kolejnych filmowcach nawiązujących współpracę z Apple. Dodał też, że do tej pory produkcje z Apple TV+ otrzymały już 352 nominacje i 98 nagród, a wiele z nich, m.in. „Ted Lasso", „The Morning Show" i „W obronie syna", zyskało spory rozgłos w mediach.

Cook nie chciał jednak ujawnić dokładnej liczby osób opłacających abonament Apple TV+. Tymczasem raporty niezależnych firm analitycznych nie są pod tym względem zbyt optymistyczne. Według danych z początku roku aż 62% użytkowników Apple TV+ korzysta z darmowego okresu próbnego i tylko 30% z nich zamierza po jego zakończeniu opłacać abonament. Inne analizy pokazały, że chociaż seriale i filmy z Apple TV+ mogą pochwalić się najwyższą średnią ocen, to usługa ta przegrywa z pozostałymi serwisami VOD w prawie wszystkich innych kategoriach.

Źródło: MacRumors