Według raportu opracowanego przez analityków z Counterpoint Research, iPhone’y uplasowały się na pierwszych czterech miejscach w rankingu najlepiej sprzedających się smartfonów w USA w styczniu bieżącego roku.

W pierwszej dziesiątce znalazło się aż sześć smartfonów marki Apple. Na szczycie listy znalazł się iPhone 12. Tuż za nim uplasowały się kolejno: iPhone 12 Pro Max, iPhone 12 Pro i zeszłoroczny iPhone 11.

iPhone

Co ciekawe, model 12 mini zajął dopiero ósme miejsce. Urządzenie to wyposażone jest w ten sam aparat i procesor, które wykorzystane zostały w większym modelu, ale charakteryzuje się baterią o mniejszej pojemności. Właśnie krótszy czas pracy na baterii jest podobno głównym powodem, dla którego mini zebrał nieprzychylne recenzje, a wyniki jego sprzedaży są znacznie poniżej oczekiwań.

Warto jednak dodać, że według wcześniejszych doniesień w tym roku również pojawi się iPhone serii mini. Dzięki wykorzystaniu procesora A15, który będzie znacznie bardziej energooszczędny od swojego poprzednika czas pracy na baterii ulegnie znacznej poprawie.

Źródło: MacRumors za CR