We wrześniu ubiegłego roku Apple zamówiło serial „Five Days at Memorial", bazujący na książce autorstwa zdobywczyni nagrody Pulitzera Sheri Fink. Niedawno ujawniono, że w główną rolę wcieli się w nim Vera Farmiga. Serwis The Hollywood Reporter donosi zaś, że do obsady dołączyła również Adepero Oduye.

„Five Days at Memorial" będzie opowiadać o tym, co wydarzyło się w nowoorleańskim szpitalu Memorial Medical Center zaraz po przejściu huraganu Katrina, kiedy to lekarze próbowali pomagać pacjentom jednocześnie zmagając się z brakiem prądu, wysokimi temperaturami, podtapianiem budynku oraz przerwą w dostawie żywności i leków. Vera Farmiga, znana m.in. z serialu „Bates Motel" i filmu „W chmurach" (za który otrzymała nominację do Oscara), wcieli się w nim w pełniącą dyżur w dniu katastrofy dr. Annę Pou, która była podejrzana o zabijanie pacjentów, których stan uniemożliwiał ewakuację. Adepero Oduye (m.in. „Parias", „Zniewolony" oraz „Falcon i Zimowy Żołnierz") zagra Karen Wynn, przełożoną pielęgniarek z oddziału intensywnej terapii, będącą jednocześnie przewodniczącą szpitalnej komisji etycznej.

Serial „Five Days at Memorial" zostanie wyprodukowany na zlecenie Apple przez wytwórnię ABC Signature. Za scenariusz odpowiedzialni będą John Ridley (zdobywca Oscara za film „Zniewolony") oraz Carlton Cuse (m.in. „Bates Motel", „Lost- zagubieni" i „Locke & Key"). Ten pierwszy zajmie się też reżyserią. W prace nad serialem zaangażowana będzie też autorka jego książkowego pierwowzoru. Jak na razie nie ujawniono jeszcze przewidywanej daty premiery.

Źródło: The Hollywood Reporter