W katalogu Apple TV+ pojawił się niedawno film „Cherry: niewinność utracona", w którym główną rolę gra Tom Holland. Dziś Apple zapowiedziało oficjalnie rozpoczęcie prac nad kolejnym projektem z udziałem tego aktora - serialem „The Crowded Room".

Serial „The Crowded Room" będzie antologią opowiadającą prawdziwe historie ludzi zmagających się z chorobami psychicznymi. Każdy kolejny sezon ma być poświęcony w całości innej postaci. Bohaterem pierwszego będzie Billy Milligan - pierwszy w historii człowiek uniewinniony od zarzucanych mu przestępstw ze względu na dysocjacyjne zaburzenie tożsamości. W trakcie badań okazało się, że posiada on aż 24 różne osobowości. Jego przypadek opisał szerzej Daniel Keyes w książce „Człowiek o 24 twarzach" (tytuł oryginalny „The Minds of Billy Milligan") i to właśnie na niej będzie bazować fabuła serialu.

Tom Holland (który oprócz wspomnianego już wcześniej „Cherry" znany jest też przede wszystkim z roli Spider-Mana w filmowym uniwersum Marvela) wcieli się w główną rolę. Za scenariusz odpowiadać będzie zaś Akiva Goldsman, zdobywca Oscara i Złotego Globa za film „Piękny umysł". Produkcją serialu zajmie się założona przez Apple wytwórnia Apple Studios wspólnie z New Regency.

Źródło: Apple