We wrześniu 2019 roku Apple zamówiło serial na podstawie powieści „Wybrzeże moskitów" Paula Theroux. Ma on pojawić się w katalogu Apple TV+ już 30 kwietnia. Na oficjalnym kanale tej usługi w serwisie YouTube udostępniono wczoraj nowy zwiastun tej produkcji.

Oryginalne „Wybrzeże moskitów" opowiada o genialnym wynalazcy, który pod wpływem rosnącej niechęci do współczesnej cywilizacji i amerykańskiego stylu życia, a także obaw przed nieuniknioną jego zdaniem wojną jądrową, postanawia przeprowadzić się wraz z rodziną na tytułowe wybrzeże w Hondurasie i zbudować tam nowe, lepsze społeczeństwo. Wygląda jednak na to, iż serialowa adaptacja Apple będzie tylko luźno bazować na książkowym pierwowzorze, wprowadzając w tej historii wiele zmian i nowych wątków. Nowy zwiastun wskazuje wyraźnie, że głównego bohatera serialu do ucieczki ze Stanów Zjednoczonych zmuszą nie własne przekonania, lecz policyjna obława.

Główną rolę w „Wybrzeżu moskitów" zagra Justin Theroux, bratanek autora oryginalnej powieści, znany m.in. z filmów „Dziewczyna z pociągu", „Mulholland Drive" i „American Psycho" oraz seriali „Maniac" i „Sześć stóp pod ziemią". Serial będzie składał się z siedmiu odcinków. Pierwsze dwa zostaną opublikowane w katalogu Apple TV+ 30 kwietnia, zaś kolejne będą dodawane co tydzień.