W grudniu ubiegłego roku w katalogu Apple TV+ pojawił się film „Sekrety wilczej gromady", będący pierwszym efektem współpracy Apple z irlandzkim studiem filmów animowanych Cartoon Saloon, znanym m.in. za sprawą nominowanych do Oscara animacji „Żywiciel", „Sekrety Morza" i „Sekret księgi z Kells". Na oficjalnym kanale wspomnianej usługi w serwisie YouTube opublikowano niedawno nowe nagranie pokazujące kulisy powstawania tej produkcji.

„Sekret wilczej gromady" opowiada o Robyn, córce łowcy wilków, która wyrusza wraz z ojcem na polowanie do Irlandii, gdzie zaprzyjaźnia się z obdarzoną magicznymi mocami dziewczynką o imieniu Mebh. Nagranie opublikowane przez Apple przedstawia proces powstawania filmu, poczynając od szkiców koncepcyjnych a kończąc na finalnej animacji. Pokazuje też, w jaki sposób jego twórcy mieszali ze sobą różne techniki graficzne, od ręcznego rysunku przez malowanie akwarelami aż po animację komputerową, by nadać mu charakterystyczny styl.

„Sekret wilczej gromady" otrzymał niedawno nominacje do Oscara i nagrody BAFTA oraz aż dziesięć nominacji do Annie Awards - jednych z najbardziej prestiżowych nagród w branży filmów animowanych.