Firma Google opublikowała w sklepie App Store etykiety prywatności dla swoich najpopularniejszych aplikacji. Co ciekawe stało się to dopiero cztery miesiące po tym, jak Apple zaczęło wymagać od deweloperów publikowania informacji o tym, jakie dane użytkownika zbierają ich aplikacje.

Oznacza to, że niektóre aplikacje, na przykład Zdjęcia Google, nie są aktualizowane przez tak długi okres. Wspomniana aplikacja najdłużej czekała na swoją etykietę prywatności. W przypadku Map Google etykieta pojawiła się w poprzednim tygodniu. Co jednak ciekawe, obie wspomniane aplikacje do dziś nie zostały zaktualizowane. Innym przykładem może być aplikacja Gmail, która otrzymała etykietę 22 lutego, a jej aktualizację pobrać można było 1 marca.

Nie jest jasne, dlaczego Google tak długo zwlekało z dodaniem etykiet prywatności dla swoich najpopularniejszych aplikacji. Warto jednak przeanalizować znajdujące się w nich informacje, ponieważ aplikacje Google zbierają zaskakująco dużo danych dotyczących użytkownika.

Źródło: MacRumors