W 2019 roku Uber zdobył patent na funkcję związaną z rzeczywistością rozszerzoną. Odniesienia do niej znaleziono niedawno w kodzie aplikacji dla iOS.

Wspomniany patent opisywał sposób na wykorzystanie rzeczywistości rozszerzonej do wskazywania pasażerom dokładnego położenia oczekujących na nich kierowców. Obserwując otoczenie przez obiektyw iPhone'a użytkownik mógłby zobaczyć strzałki wskazujące miejsce spotkania oraz oznaczenia umieszczone bezpośrednio nad samym pojazdem. W kodzie ostatniej wersji aplikacji Uber dla iOS znaleziono odniesienia do tej funkcji, opisanej jako „spacer w rzeczywistości rozszerzonej".

Z odkrytych fragmentów kodu wynika, iż korzystanie z nowej funkcji będzie wymagało urządzenia z systemem iOS 11 lub nowszym oraz że nie będzie ona działać wewnątrz budynków. Aplikacja będzie też przypominać użytkownikom o zachowywaniu bezpieczeństwa i czujności podczas oglądania otoczenia przez obiektyw smartfona i sugerować wyłączenie rzeczywistości rozszerzonej przy niskim poziomie baterii. Jak na razie nie wiadomo jednak, kiedy nowa funkcja zostanie oficjalnie udostępniona użytkownikom.

Źródło: MacRumors