W minioną niedzielę odbyła się tegoroczna ceremonia rozdania nagród amerykańskiej Gildii Aktorów Filmowych. Serial Apple „Ted Lasso" otrzymał tam jedną statuetkę.

„Ted Lasso" to serial komediowy opowiadający o trenerze futbolu amerykańskiego z Kansas, który przeprowadza się do Anglii by rozpocząć nową karierę jako trener piłki nożnej, mimo iż nie ma zielonego pojęcia o tym sporcie. Wcielający się w tytułową rolę Jason Sudeikis otrzymał wczoraj nagrodę Gildii Aktorów Filmowych dla najlepszego aktora w serialu komediowym. „Ted Lasso" był też nominowany w kategorii najlepsza obsada serialu komediowego, jednak przegrał w niej z „Schitt's Creek".

Jest to już siódma nagroda zdobyta w tym roku przez serial „Ted Lasso". Wcześniej otrzymał on też Złotego Globa (pierwszego w historii Apple TV+), trzy nagrody Critics Choice Awards oraz dwie nagrody Amerykańskiej Gildii Scenarzystów. Jest to też druga nagroda Gildii Aktorów Filmowych w historii Apple TV+. W ubiegłym roku otrzymała ją Jennifer Aniston za rolę w „The Morning Show" - jednym z pierwszych seriali wyprodukowanych na potrzeby wspomnianej usługi. Jak podaje Apple, seriale i filmy z Apple TV+ otrzymały już łącznie 345 nominacji i zdobyły 91 nagród.

Źródło: Apple