Peter Farelly to reżyser i scenarzysta znany przede wszystkim za sprawą filmu „Green Book", za który dostał w 2019 roku dwa Oscary. Jak donosi serwis Deadline, Apple negocjuje właśnie możliwość zakupu praw do jego nowego filmu, zatytułowanego „The Greatest Beer Run Ever".

„The Greatest Beer Run Ever" będzie bazować na książce o tym samym tytule, opowiadającej prawdziwą historię Johna Donohue - byłego żołnierza, który w 1967 roku by podnieść morale swoich dawnych przyjaciół walczących w Wietnamie postanowił wybrać się do nich z plecakiem pełnym piwa. W rolę główną ma wcielić się Zac Efron, znany m.in. z filmów „Król rozrywki", „Znów mam 17 lat" i „Lakier do włosów". W filmie wystąpi też Russel Crowe (m.in. „Gladiator", „Nędznicy" i „Piękny umysł"), a jedną z mniejszych ról może zagrać Bill Murray (który wystąpił już w innym filmie Apple - „Na lodzie"). Produkcją filmu ma zająć się wytwórnia Skydance.

Według źródeł serwisu Deadline, Apple i Peter Farelly są już na finalnym etapie negocjacji i wszystko wskazuje na to, iż „The Greatest Beer Run Ever" ukaże się pod szyldem Apple Originals. Jego przewidywana data premiery nie jest jeszcze znana.

Źródło: Deadline