W Sieci pojawił się dziś nowy raport dotyczący kolejnych generacji tabletów marki Apple. W drugiej połowie przyszłego roku zadebiutować ma iPad Air z ekranem OLED. Wyświetlacze typu mini-LED stosowane mają być tylko w iPadach Pro. Kuo przewiduje, że nowe tablety serii Pro pojawią się w ciągu kilku najbliższych tygodni.

Produkcja iPadów Pro ma rozpocząć się w drugiej połowie kwietnia. Warto przypomnieć, że podobne informacje opublikowali dziennikarze serwisu Bloomberg. Twierdzą oni, że nowe iPady Pro dostępne w dwóch rozmiarach - 11 oraz 12,9”. Tablety wyposażone mają być w procesor A14X, który wydajnością ma dorównywać czipowi M1. Co więcej, nowe iPady Pro mają obsługiwać interfejs Thunderbolt.

Fakt, że w przyszłym roku pojawi się iPad Air z ekranem OLED nie oznacza, że Apple rezygnować będzie z technologii, która zastosowana zostanie w nowych iPadach Pro. Proces produkcji ekranów OLED jest już powszechnie znany przez co jego koszty są zdecydowanie niższe. Warto jednak zaznaczyć, że tego typu ekrany charakteryzują się dużo gorszymi parametrami niż mini-LED, dlatego stosowane będą w tańszych modelach tabletów.

Źródło: MacRumors, MacRumors