O elektronicznym kluczu i wsparciu dla Apple CarKey, który wprowadziło w swoich samochodach BWM pisaliśmy już kilkukrotnie. Norbert Cała miał nawet okazję testować BMW 330e xDrive Touring wyposażone w tę funkcję. Na testy otrzymaliśmy jednak samochód razem z iPhone'em i znajdującym się w jego aplikacji Wallet kluczem. Teraz mieliśmy okazję sprawdzić jak wygląda pierwsza konfiguracja elektronicznego klucza i dodanie go do Walleta w iPhonie w ramach funkcji CarKey.

Funkcję tę przetestowaliśmy w nowym BMW X5. Aby ją aktywować i dodać klucz do aplikacji Wallet w iPhonie, należy w samochodzie mieć aktywne oba fizyczne klucze, a następnie wybrać w ustawieniach w widoku "Dostęp/drzwi pojazdu" wybrać „klucz Digital Key”. Po wybraniu tej funkcji w systemie infotainment oraz w aplikacji BWM dla iOS należy położyć iPhone'a na półce ładowania indukcyjnego.

Pamiętać należy, że aby otworzyć samochód należy przyłożyć iPhone'a do klamki. Funkcję można skonfigurować na dwa sposoby... pierwszy to tryb zwykły, który wymaga odblokowania iPhone'a, aby móc otworzyć samochód, drugi to tryb ekspresowy... pozwalający na korzystanie z cyfrowego klucza bez odblokowywania iPhone'a.

BMW Digital Key Wallet

Uruchomienie silnika wymaga z kolei położenia go na wspomnianej już półce ładowania indukcyjnego.

Po dodaniu klucza możemy go również udostępnić znajomym, wysyłając zaproszenie poprzez iMessage.

Udostępnianie cyfrowego klucza BMW

Taki udostępniony klucz oczywiście możemy później zdalnie zdezaktywować.